banan
banan
Kontaktovat technickou podporu můžete zde.
Help   >   E-shops   >   Sklad

Sklad

Pokud chcete mít ve Vašem zboží přehled, je zde sekce Sklad, kde můžete pohybovat se zbožím, a tak máte přehled kolik kusů zboží Vám ještě zbývá a zákazník toto číslo vidí také.

Eshop - náhled


Důležité!

Zapnuti-pouzivani-skladu


Pokud nám přišlo zboží od nějakého dodavatele, nebo jsme jej nějakým způsobem získali a chceme jej zapsat do systému, nejprve je třeba zboží vyhledat. 

Způsoby vyhledání zboží:

a)

Pokud víme, že chceme naskladnit zboží, které má v názvu např. HP, vepíšeme tento název do vyhledavače v prvním kroku.

b) 

Kliknutím na odkaz pod textovým polem pro vyhledávání vypíše všechno zboží.

c)

Zboží lze vyhledat tak, že si vypíšeme veškeré zboží a ze seznamu si vybereme. Toto je však užitečné v případě, že máme málo zboží v našem eshopu.

Administrace eshopu - Možnost vyhledání zboží podle ID 1. možnost 

d)

Další možnost vyhledání zboží je pomocí vyhledávače, který lze také nastavit pro oblasti, ve kterých chceme vyhledávat (viz. níže na obrázku).

Nejlépe je nastavit co nejvíce položek, aby zákazníci mohli jednodušeji nalézt své zboží. Kolik parametrů zde budeme mít, záleží kolik si jich vytvoříme v sekci Nastavení -> zboží. Volte pokud možno více parametrů, tak docílíte efektivity vyhledávání, či filtrování zboží. Zákazník si tak může vyhledat výrobky podle více parametrů (výrobce, cena, technologie, apod.).

Nastavení vyhledávání:

Administrace eshopu - Nastavení vyhledávání zboží 

Vyhledání zboží pomocí vyhledávače:

Administrace eshopu - Možnost vyhledání zboží podle ID 2. možnost

e)

Poslední způsob je  vyhledání zboží v jednotlivých kategoriích. 

Administrace eshopu - Možnost vyhledání zboží podle ID 3. možnost 


Naskladnit zboží

1) Zboží naskladníme v jednoduchých 3 krocích. Nejprve zadáme název nebo ID zboží, které chceme naskladnit. Naskladnit zboží lze pouze po 1 typu zboží (né kategorií!) a toto zboží již musí existovat v eshopu, pokud né, jdeme do sekce: Zboží a kategorie -> (vybrat kategorii) -> Přidat nové zboží do této kategorie.

Administrace eshopu - sklad krok-1

2) Nyní, když jsme zadali název zboží, ale ne ID, vypsal se nám seznam zboží obsahující slovíčko HP. Kliknutím na název zboží jej vybereme a pokračujeme krokem 3 (V případě, že zadáme ID zboží, zobrazí se nám samozřejmě jen toto jedno zboží, ID však musí existovat).

Administrace eshopu - sklad 2. krok 

3) Ve třetím kroce se zobrazí menší formulář, kde můžeme upravit datum (redakční systém zvolí aktuální). Dále počet kusů, číslo faktury dodavatele (není povinné), akce, dodavatele a poznámku (není povinné).

Pokud chceme dodavatele rozlišit, samozřejmě můžeme. Kliknutím na zelené tlačíto "+" v poli Dodovatel přidáme dalšího tak, že jej pouze vepíšeme do prázdného textového pole, které se po kliknutí na tento znak objeví.

Administrace eshopu - sklad 3. krok 

Klikem na Uložit je akce hotová.... 

Administrace eshopu - sklad krok-3-hotovo  

 

Stav zásob

Stav zásob nám ukáže název, provedení, cenu a počet kusů daného zboží na skladě.

Stav-zasob 

Přehled pohybů

Zde nalezneme stručný přehled pohybů vypsaný do tabulky, jak můžeme vidět na obrýzku níže. Máme tak přehled kdy, co, s čím jsme prováděli za akci, co se skladu týče. Operace je uvedena v pravém sloupci.

Prehled-pohybu 

Pokud bychom potřebovali vědět, například co jsme naskladnili dne 14. 1. 2012, můžeme použít vyhledávač. Teď už víme, že jsme naskladnili 5 kusů notebooku HP 630 za 7481 kč.

Prehled-pohybu-vyhledavani 


Víte že...

Vyhledávání v našem redakčním systému funguje na principu tzv. Fulltextového vyhledávání, což je speciální způsob vyhledávání v databázích a je také nejčastěji využíván. Algoritmus funguje tak, že prozkoumává všechna slova v každém uloženém dokumentu a pokouší se je porovnat se slovy zadanými uživatelem.

Pokud například zadáte "nov", nalezne veškerá slova kde se vyskytuje tento podřeťezec: notebook Lenovo, BEKO Chladnička kombinovaná, apod.


Zpět